Mpower

Image

Mpower nedir?

Öğrenilen bilgilerin istenilen düzeyde tutulabilmesi için düzenli bir tekrar programının uygulanması gerekir. Gelişigüzel 1000 tekrar yapmak yerine ‘’SİSTEMLİ 6 TEKRAR’’ yapmanın çok daha verimli olduğunu, bu şekilde öğrendiklerimizin kalıcı hafızaya yüklendiğini sayısız bilimsel çalışma göstermektedir.

  Bu sihirli formül şu şekildedir

 1. Tekrar : Aynı gün (Dersten 10 dk. sonra)
 2. Tekrar : Bir gün sonra
 3. Tekrar : Bir hafta sonra
 4. Tekrar : Bir ay sonra
 5. Tekrar : 3 ay sonra
 6. Tekrar : 6 ay sonra
Image

Mpower nasıl çalışır?

MPOWER ‘’sistemli 6 tekrar’’ programı ,her yaş grubundan öğrencinin kolayca kullanabileceği şekilde geliştirilmiştir.Her öğrenci kendine ait kullanıcı adı ve güvenli şifreyle giriş yapa-cak ve sistemi kullanacaktır.

Bir öğrenci için derslerde not almak çok önemlidir.Not almak eğitimin en büyük düşmanı olan unutmayı önler.Derste alınan notlar hem bilgilerin kalıcı hale getirilmesi,hem de zaman zaman başvurulabilecek bilgi kaynağı olmasından dola-yı öğrenmede büyük rol oynamaktadır.

Image

Sistem Nasıl İşliyor?

MPOWER ‘’sistemli 6 tekrar’’ programı ,her yaş grubundan öğrencinin kolayca kullanabileceği şekilde geliştirilmiştir.Her öğrenci kendine ait kullanıcı adı ve güvenli şifreyle giriş yapacak ve sistemi kullanacaktır. Bir öğrenci için derslerde not almak çok önemlidir.Not almak eğitimin en büyük düşmanı olan unutmayı önler.Derste alınan notlar hem bilgilerin kalıcı hale getirilmesi,hem de zaman zaman başvurulabilecek bilgi kaynağı olmasından dolayı öğrenmede büyük rol oynamaktadır. Derste notunuzu düzenli bir şekilde tuttunuz. Artık işiniz çok kolay ! Eve geldiğinizde sisteme giriş yapıyorsunuz.’’Bugün gördüğüm dersler’’ sekmesine tıklıyorsunuz. İsterseniz notlarınızı yazarak sayfaya girebilirsiniz.Ama çok daha kolayı var!Notlarınızın,kitabın ilgili sayfasının,varsa başka kaynakların fotoğrafını çekin ve sayfaya yükleyin. İşiniz bu kadar ! Yüklediğiniz ders notları ‘’DERS TEKRARI’’ sayfasına atılacak.Her gün ‘’DERS TEKRARI’’ sayfasını açtığınızda hangi konuyu tekrar edeceğiniz karşınızda ! Yapacağınız sadece 3-5 dakika konuyu tekrar etmek. Bu sayede her konuyu sistemli olarak 6 defa tekrar etmiş olacaksınız.Artık tüm bilgiler kalıcı hafızanızda ! Her üye sayfasına giriş yaptıktan sonra ‘’ Nasıl Kullanacağım’ sekmesine tıkladığında,‘’sistemli 6 tekrar’’ programını nasıl kullanacağı görsel desteklerle ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Image

Mpower Size Ne Kazandırır?

‘’Sistemli 6 Tekrar’’ ı uyguladığınızda öğrendiğiniz bilgiler kalıcı hafızaya alınır. Bu sayede sınavlara her zaman hazır olursunuz . Öğrencilerin en büyük problemi sistemli çalışmamaları ,ya da bunun nasıl yapılacağını bilmemeleridir. Bu program sayesinde sistemli ve verimli çalışma disiplinine sahip olursunuz. Sistemli çalıştığınızda çalışma süreniz oldukça kısalır. Bu da kendinize daha fazla zaman ayırmanızı sağlar. Bir bilgiyi öğrenip unutmak,sonra yeniden çalışmak hem zaman hem beyin israfıdır. MPOWER sizi bu israftan kurtarır. Üniversite sınavlarında tek bir soru bile adaylara binlerce ,onbinlerce sıra atlatabiliyor. MPOWER sizin başarınızı % 30 - %100 arasında artırıyor. Bu da yüzbinlerle ifade edilebilecek bir fark demek ! Daha az çalışarak çok başarılı olmak her öğrencinin hayalidir aslında. Sırrın çok çalışma yerine ,düzenli ve verimli çalışma olduğunu anlayacak, ve bu durumdan çok mutlu olacaksınız .

Image

Mpower Ebeveyne Ne Kazandırır?

Her anne baba çocuğu için en iyisini ister. Derslerinde başarılı olmaları,sınavlardan iyi not almaları,iyi bir mesleğe sahip olmaları ve mutlu olmaları en büyük arzularıdır. Fakat ailelerin çok yüksek motivasyonlu olmaları, bazı eğitim hataları yapmalarına da neden olur. Çocuktan çok başarılı olmasını beklediklerini hissettirmeleri, Okuldan gelir gelmez onu dersin başına oturmaya zorlamaları, Ders çalışma,ödev ve tekrar yapma konusunda sürekli hatırlatma yapmaları, gibi… Bu tür davranışlar zaman içinde çatışmaya dönebilir ve ilişkileri zedeleyebilirler.Anne babayla çocuğun ilişkisi bozulursa düzeltmek zor olur; oysa dersteki zayıflık bir şekilde telafi edilebilir.Bu yüzden ebeveynle çocuğun ilişkisini bozmadan ders çalışmayı sevdirmek gerekir.

Image

Mpower Yanınızda

-Eğer çocuğunuz MPOWER sistemli tekrar programını kullanıyorsa çok şanslısınız !
Çünkü,

 1. Çocuğunuz ,sizin de izniniz dahilinde,eğitim danışmanlarımız tarafından yıl boyu takip edilecek.
 2. ‘’Sistemli 6 tekrar’’ programını nasıl kullanacağı bizzat arayarak adım adım öğretilecek.
 3. Tekrarları düzenli ve zamanında yapıp yapmadığı kontrol edilecek ve varsa eksiklikler giderilecek.
 4. Veliler kendilerine tanımlanan özel kullanıcı adı ve şifreyle sayfaya girerek gelişimi takip edebilecekler.
 5. MPOWER, öğrencinin başarısına destek olma,oluşabilecek her türlü problemi çözme noktasında her daim yanınızda olacak.
 6. Sistemi düzenli kullanan öğrencinin başarısı otomatik olarak artacak. Daha az zaman vererek daha çok başarılı olan öğrenciler bu çalışma yöntemini çok sevecek !